userów na stronie: 0
gości na stronie: 1
Polecamy
Sensacja! Szczakowianka - Orkan 0-1

Wielką sensacją zakończyło się dzisiejsze spotkanie Szczakowianki. Murowani faworyci do zwycięstwa przegrali 0-1 na własnym obiekcie z drużyną Orkan Dąbrówka Wielka. Szczakowianka przez całe spotkanie miała ogromną przewagę, jednak nie potrafiła udokumentować tego bramką. Gola na wagę trzech punktów zdobył w 7 minucie spotkania Stefaniak, wykorzystując błędy jaworznickich defensorów.

Przed meczem można było spodziewać się oporu ze strony gości z Piekar Śląskich. Ale tego, co wydarzyło się na stadionie przy Kościuszki raczej nikt się nie spodziewał. Padła tylko jedna bramka, w dodatku do siatki Szczakowianki. Goście po zwycięstwie 1-0 wywieźli jakże cenne trzy punkty. Ale jak do tego doszło?

Początek spotkania nie zapowiadał tak fatalnego końca. Od pierwszego gwizdka sędziego, (o którym będzie jeszcze tu mowa) Szczakowianka z impetem zaatakowała przeciwników z Dąbrówki Wielkiej. W 4 minucie na uderzenie z dystansu decyduje się Sebastian Stemplewski. Potężnie uderza z woleja, ale jego strzał broni, rozgrywający mecz życia, bramkarz Orkanu Maciej Cieśla. Po paru chwilach goście przeprowadzili zabójczą kontrę. Po wrzuceniu piłki w nasze pole karne, jakże nieporadnie zachowywali się obrońcy Szczakowianki. Na nieszczęście jaworznickiej drużyny, z piłką minął się Tomasz Podralski, dopada do niej Stefaniak i sprytnym strzałem tuż przy lewym słupku bramki strzeżonej przez Rafała Polańskiego zdobywa pierwszą, a jak się później okazuje ostatnią bramkę tego spotkania.

Kolejne minuty przynoszą szalone ataki drużyny z Jaworzna. Niezwykle groźnie strzelają Paweł Sermak, Radek Jarzynka i Adam Janeczko. Po strzale głową tego ostatniego, bramkarz Orkanu jakimś cudem zdołał przenieść piłkę nad bramką. Gdy pierwsza połowa dobiegała końca, Szczakowianka coraz odważniej poczynała sobie pod bramką przeciwnika. Po jednym z rzutów rożnych, Paweł Sermak idealnie zacentrował na głowę Artura Adamusa, ale jego strzał niestety trafił tylko w poprzeczkę bramki gości. Po kilku sekundach Adamus po raz kolejny zaniepokoił defensywę gości, gdy oddał strzał ze znacznej odległości i piłka o centymetry minęła bramkę. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie i o dziwo Szczakowianka na własnym terenie przegrywa 0-1 z Orkanem Dąbrówka Wielka.

Druga połowa była jeszcze bardziej jednostronna niż pierwsza. Szczakowianka nie schodziła z połowy przeciwnika, co chwila nękając bramkarza gości. Można rzec nawet, że drużyna Orkanu ciężko miała dojść do 40 metra od własnej bramki. Jednak obrońcy gości postawili takież zasieki, tak rozpaczliwie „bronili Częstochowy”, że Szczakowianka z wielkim trudem dochodziła do klarownych sytuacji bramkowych. Ale jak już piłkarze Andrzeja Sermaka doprowadzili do takiej sytuacji, to albo na przeszkodzie stawał broniący świetnie Cieśla, albo słupek, po jednym z uderzeń Mariusza Rejdycha, albo po prostu zawodnicy Szczakowianki sami umiejętnie marnowali sytuacje strzeleckie. W drugiej połowie, nawet Andrzej Sermak, który od początku spotkania zasiadał na ławce rezerwowych i którego ubiór nie wskazywał na to, że po przerwie zdecyduje się wzmocnić siłę Szczakowianki, postanowił wejść na boisko.

Druga połowa była niezwykle obfita w faule. Sędzia, którego gwizdek wyprawiał cuda, a kartki z kieszeni wyskakiwały jak chciały, nie wiedział, co w ogóle dzieje się na boisku. Zachowywał się jak dziecko błądzące we mgle. Po jednym z fauli na Pawle Sermaku, sam poszkodowany, nie wiedząc dlaczego, ujrzał żółty kartonik. Czasem, gdy faul był ewidentny i brutalny, sędzia niczego nie zauważał, a czasami zdarzały się momenty, że nikt nie mógł powiedzieć, co w danej sytuacji miał na myśli, gwizdając rzut wolny. Mecz mimo wszystko mógł się podobać, ale po raz kolejny do widowiska nie dostosowali się arbitrzy spotkania. Niestety ich pracę, w skali od 0 do 10… właściwie nie da się określić. Poniżej zera.

Pod koniec spotkania na boisku wydarzyła się nieprzyjemna sytuacja. Jedną z wrzutek Szczakowianki, przyjął na klatkę piersiową obrońca gości Winiarski, ale uderzenie było tak mocne, że zawodnik zemdlał na boisku. Potrzebna była nawet interwencja służb pogotowia, które niestety również pokazały się od tej złej strony…

W międzyczasie na boisku trwał heroiczny bój Szczakowianki o jakąkolwiek zdobycz punktową. Na nieszczęście piłkarzy i sympatyków Szczakowianki, rozgrywający cudowne spotkanie Maciek Cieśla, nie dał się pokonać zawodnikom z Jaworzna. Sensacja stała się faktem. Szczakowianka przegrała i to na własnym terenie z drużyną Orkan Dąbrówka Wielka 0-1. Tak jak niegdyś Orkan Emma spustoszył Polskę, tak dzisiaj Orkan Dąbrówka Wielka spustoszył Jaworzno…

Szczakowianka Jaworzno – LKS Orkan Dąbrówka Wielka 0-1 (0-1)
Stefaniak 7’
Widzów:500

Żółte kartki: P. Sermak 58’, Zieba 90' – Poloczek 47’

Szczakowianka Jaworzno: Polański – Prażmowski, Adamus, Podralski (Skrzypek 49’), Sałapatek – Stemplewski (A. Sermak 57’), Rejdych, P. Sermak, Bonczek (Chojnowski 84’) – Janeczko (Zięba 46’), Jarzynka.

Orkan Dąbrówka Wielka: Cieśla – Stec, Maguda, Piwczyk (Jabłoński 60’), Winiarski (Szymik 86’) – Poloczek, Stefaniak, Piątek, Wesierski – Strokosz (Bort 72’), Ogłodek (Kail 65’).

Tabela

MCKS Czeladz - Pogon Imielin 4 : 0   JSP Szczakowianka - LKS Orkan Dabrówka Wielka 0 : 1   AKS Niwka - KS Górnik Jaworzno 1 : 3   GLKS Podlesianka Katowice - LKS Ciezkowianka Jaworzno 9 : 0   MKS Millenium Wojkowice - KS Unia Zabkowice 2 : 1   GKS Andaluzja Piekary Slaskie - KS Unia Dabrowa Górnicza 1 : 1   MKS Siemianowice Slaskie - KKS Czarni Sosnowiec 1 : 6   KS Kolejarz Katowice - KS Górnik Piaski 1 : 4